صفحه اصلی / توافقنامه استفاده از خدمات

توافقنامه استفاده از خدمات ماهان هاست

در ازای مبلغی که شما میپردازید، ما وب سایت شما را بر روی یک یا چند تا از سرورهای خود میزبانی میکنیم. تا زمانیکه شما شرایط و ضوابط استفاده از سرویسهای ما و یا هر توافق نامه ی دیگری که ممکن است بین شما و ماهان هاست برقرار شود را رعایت نمایید میتوانید از سرویسهای ماهان هاست استفاده کنید. ماهان هاست تضمین مینماید تمام سرویسهای خود را اعم از اشتراکی و اختصاصی، دقیقا طبق مشخصاتی که در سایت آمده است به مشتری ارائه کند و سرویس گیرنده(مشتری) نیز متعهد میشود که از سرویسها فقط در چهارچوب مشخصات تعیین شده برای آن سرویس استفاده نماید. زین پس در این صفحه کلمه ی “خدمات” اشاره به سرویسهای میزبانی و هرگونه سرویس دیگری که توسط ماهان هاست ارائه میشود دارد، و کلمه ی “شرکت”، “ما” و یا ماهان هاست اشاره به گروه خدمات میزبانی ماهان هاست دارد.

میزبانی داده ها

برای ما جهت میزبانی وب سایت شما بسیار مهم است که فایلها و محتویات وب سایت شما بر روی سرورهای ما قرار داشته باشند. با انجام دادن اینکار، شما به ما این اجازه را میدهید که فایلها و محتویاتتان را در دسترس کاربران اینترنت قرار دهیم. بدیهی است مسئولیت این محتوا به عهده سرویس گیرنده (مشتری) بوده و ماهان هاست هیچ مسئولیتی در قبال محتوای وب سایت کاربران خود ندارد. همچنین برای جلوگیری از خسارات احتمالی و غیر قابل پیشبینی، سرویس گیرنده (مشتری) موظف است یک نسخه پشتیبان از فایل ها و پایگاه های داده ای که بر روی سرورهای ماهان هاست قرار میدهد به صورت مرتب تهیه کرده و نزد خود نگهداری کند تا در صورت بروز هرگونه مشکل فنی نظیر خرابی سرور، مشکلات شبکه، پاک شدن داده ها از روی سرورهای ماهان هاست و … بتواند فایلها و داده های خود را بازیابی نماید.

اطلاعات شخصی کاربران

کاربر موظف است اطلاعات خواسته شده در هنگام ثبت نام را به طور صحیح و کامل در اختیار ماهان هاست قرار دهد. در مقابل، ماهان هاست متعهد میشود اطلاعات شخصی کاربر نظیر نشانی ایمیل، آدرس، شماره تلفن و… به صورت کاملا امن نزد خود نگهداری نماید و نیز از آنجا که حفظ حریم خصوصی کاربران برای ماهان هاست بسیار حائز اهمیت میباشد ماهان هاست متعهد میشود که اطلاعات خصوصی کاربرانش را در اختیار هیچ شخص ثالثی قرار ندهد. با اقدام به خرید یکی از خدمات ماهان هاست، به ما این اجازه را میدهید که در موارد ضروری مثل بررسی های داخلی شرکت، بررسی وب سایت و محتوای وب سایت شما و مسائلی از این قبیل از اطلاعات شخصی شما استفاده نماییم.
ماهان هاست موظف است چنانچه درخواست رسمی از سوی مراجع و ارگان های قضایی و یا دولتی مبنی بر در اختیار گذاشتن مشخصات کاربران دریافت کند، مشخصات فردی کاربران را تسلیم آن مرجع و یا ارگان نماید.

پشتیبان گیری

ماهان هاست تمام توان خود را در جهت تهیه نسخه ی پشتیبان از وب سایت کاربران به صورت مداوم بکار میگیرد، ولی همانند هر سیستم رایانه ای دیگری، پشتیبان گیری میتواند ناموفق باشد. به همین منظور ما به شما توصیه میکنیم دائما یک نسخه ی پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید.

مسئولیت و پاسخگویی در قبال فایلهای آپلود شده بر روی سرورهای ماهان هاست توسط سرویس گیرنده (مشتری) به عهده ی شخص سرویس گیرنده بوده و هیچ مسئولیتی در این زمینه متوجه ماهان هاست نخواهد بود.

ماهان هاست به هیچ وجه مسئولیت خرابی و آسیب دیدگی فایلهای کاربران، وب سایت کاربران و یا هر نوع خرابی و یا آسیب دیدگی دیگر که در اثر بی دقتی و یا اشتباه کاربر به وجود آمده باشد را نمیپذیرد.

ماهان هاست موظف به تهیه بک آپ از کلیه ی فایلها و اطلاعات کاربر نظیر (و نه محدود به) وب سایت ها، دیتابیس ها، فایلهای وب، ایمیل ها و فایلها و اطلاعات دیگر کاربر نمیباشد. ماهان هاست ضمانت نمیکند که فایلها و وب سایت های کاربران به هیچ وجه حذف و یا خراب نمیشوند و همچنین ضمانت نمیکند که نسخه ی پشتیبان از سایتهای کاربران همیشه موجود باشد. کاربران موظف هستند که همیشه از فایلها و وبسایتهای خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنند و بر روی رایانه ی شخصی خود نگهداری نمایند. همچنین ماهان هاست مؤکدا توصیه میکند یک نسخه ی پشتیبان اضافی (بر روی CD، رایانه دیگر و …) برای جلوگیری از از دست دادن فایلها و و داده های خود تهیه و نگهداری نمایند.

سرویس گیرنده وظیفه ی تهیه ی نسخه ی پشتیبان از وب سایت و اطلاعات خود را دارد.

استفاده/فعالیت غیرمجاز

حفظ کیفیت خدمات همیشه در درجه اول اهمیت برای ماهان هاست بوده است. لذا در راستای این سیاست، با فعالیتهای غیر مجاز و سوء استفاده از منابع سرورهای ماهان هاست در جهت فعالیتهای زیر برخورد خواهد شد و تمامی سرویس هایی که کاربر متخلف نزد ماهان هاست دارد، جهت بررسی موضوع، مسدود و در صورت عدم توانایی کاربر در توجیه تخلف، سرویس های کاربر متخلف برای همیشه از روی سرورهای ماهان هاست حذف و هیچ وجهی مسترد نخواهد شد:

  • هک کردن، شامل مواردی نظیر: نفوذ و یا تلاش برای دسترسی بدون اجازه به وب سایتها، شبکه ها و رایانه های دیگر، Port Scan و تمامی اعمال خرابکارانه، کلاهبرداری، سرقت اطلاعات کاربران و…
  • ارسال ایمیل های تبلیغاتی و هرزنامه (اسپمینگ) و همچنین ارسال ایمیلهای انبوه و ناخواسته
  • استفاده از اسکریپتها و نرم افزارهایی که منابع سرور را بیش از حد مجاز اشغال نمایند و منجر به افت کیفیت و وارد نمودن فشار مضاعف به سرور شوند. نظیر اسکریپت های چت آنلاین، لیچ، آپلود سنتر و…
  • آپلود فایلهای غیر مجاز، نظیر (و نه محدود به) شل ها و هر گونه فایلهای مخرب و همچنین فایلهای غیر اخلاقی و نیز هر گونه اطلاعاتی که منجر به برخورد قضایی و یا فیلترینگ سایت مذبور گردد، مانند آپلود فایلهای موزیک و فیلم غیر مجاز و نظیر آن
  • راه اندازی وب سایتهایی با محتوای مجرمانه و یا مغایر با قوانین جمهوری اسلامی و قانون جرایم رایانه ای
  • راه اندازی آپلودسنتر و دانلودسنتر بر روی سرورهای هاست اشتراکی

شرایط سفارش و امور مالی

ثبت سفارش توسط مشتری، به منزله ی قبول شرایط و قوانین ماهان هاست میباشد.

سفارشات ثبت شده، فقط به مدت 3 روز از تاریخ ثبت سفارش، قابل پرداخت خواهند بود و پس از آن منقضی خواهند شد و کاربر باید مجددا سفارش جدیدی در سیستم ثبت کند.

ارائه ی سرویس به وب سایتهای پرترافیک و حجیم بر روی سرورهای هاست معمولی امکان پذیر نمیباشد. دارندگان سایتهای پرترافیک و حجیم باید قبل از سفارش با واحد فروش ماهان هاست در خصوص دریافت سرویس مناسب برای وب سایت خود مشورت کنند. واضح است در صورت عدم توجه به این مساله، سرویس مربوطه مسدود خواهد شد و وجهی مسترد نمیگردد.

در سرویس هایی که شامل دامنه ی رایگان می باشند، ثبت دامنه ی رایگان فقط در هنگام ثبت سفارش امکان پذیر می باشد و پس از آن شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت دامنه ی رایگان برای مشتری نخواهد داشت.

استرداد وجه تا 72 ساعت پس از خرید به صورت کامل و بدون پیش شرط انجام می گیرد و پس از آن تا 30 روز پس از خرید با ذکر دلیل موجه امکانپذیر خواهد بود.

در صورتی که نام و نام خانوادگی حساب بانکی اعلام شده جهت استرداد وجه با نام و نام خانوادگی کاربر مطابقت نداشته باشد استرداد وجه امکانپذیر نخواهد بود.

هزینه ی تمدید سرویس قابل استرداد نخواهد بود.

هزینه ی ارتقاء سرویس قابل استرداد نخواهد بود.

هزینه ی ثبت، تمدید و انتقال دامنه قابل استرداد نخواهد بود.

هزینه خرید و تمدید سرور اختصاصی و سرور مجازی قابل استرداد نخواهد بود.

اگر مشتری، سرویس میزبانی به همراه دامنه خریداری کرده باشد (حتی سرویسهای شامل دامنه ی رایگان) در صورت درخواست استرداد وجه، هزینه ی ثبت دامنه طبق جدول تعرفه ی دامنه در سایت ماهان هاست، از مبلغ سرویس کسر میگردد.

چنانچه کاربر از سرویس انتقال رایگان وب سایت در هنگام خرید سرویس میزبانی استفاده کرده باشد، در صورت درخواست استرداد وجه مبلغ 15،000 تومان بابت هزینه انتقال از مبلغ سرویس کسر میگردد.

مبالغی که به عنوان افزایش اعتبار در حساب کاربری پرداخت می شوند، فقط ظرف 24 ساعت پس از پرداخت قابل استرداد می باشند. پس از گذشت 24 ساعت، فقط جهت استفاده برای خرید، تمدید و یا ارتقاء سرویس در ماهان هاست می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

همچنین در صورتی که کاربر با استفاده از اعتبار حساب کاربری خود نسبت به خرید سرویس اقدام کند، در صورتی که در مدت ضمانت استرداد وجه، درخواست لغو سرویس نماید، مبلغ سرویس مجددا به اعتبار حساب کاربری او افزوده خواهد شد و قابل برگشت به حساب بانکی نخواهد بود.

ارائه بک آپ سرویس های مسدود شده، فقط تا 10 روز پس از تاریخ سررسید صورتحساب امکانپذیر است. بدیهی است پس از این مدت، ارائه بک آپ فقط در صورت پرداخت صورتحساب میسر خواهد بود.

ماهان هاست محق است در جهت حفظ کیفیت خدمات و یا برخورد با کاربران متخلف، قرارداد را به صورت یکطرفه فسخ نماید.

اطلاعات سرویس های منقضی شده، فقط تا 15 روز پس از سررسید صورتحساب بر روی سرورهای ماهان هاست نگهداری خواهند شد و پس از این مدت در صورت عدم پرداخت صورتحساب، سرویس مربوطه به کلی از روی سرور حذف خواهد شد و ماهان هاست هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات از دست رفته ی کاربر نخواهد داشت.

پشتیبانی

تیم پشتیبانی ماهان هاست فقط مسئولیت رسیدگی به مشکلات مرتبط با خدمات ارائه شده توسط ماهان هاست را دارد و در رابطه با برنامه ها و اسکریپتهایی که کاربر بر روی هاست و یا سرور خود نصب و ذخیره میکند هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

همچنین کاربر باید آشنایی مقدماتی با مبحث هاستینگ و سرویسهای مرتبط با آن را داشته باشد و ماهان هاست هیچ تعهدی در قبال آموزش کاربران ندارد.

هر گونه بی احترامی و استفاده از کلمات توهین آمیز، تحقیر آمیز و به دور از ادب در مکالمات و مکاتبات کاربر با کارشناسان ماهان هاست، موجب مسدود شدن سرویس به مدت 48 ساعت شده و در صورت تکرار، سرویس کاربر خاطی لغو خواهد شد. کارشناسان ما نیز موظفند در هر شرایطی احترام و ادب را رعایت کنند.

پشتیبانی سیستمهای مدیریت محتوا و اسکریپتها بر عهده میزبان وب نیست. مشکلات مربوط به آنها را از پشتیبانی سیستم یا اسکریپت مورد نظر بپرسید و یا در انجمن های تخصصی آن مطرح نمایید.

در هر سرویس میزبانی وب فقط یکبار امکان تعویض رایگان دامنه اصلی وجود دارد. برای دفعات بعدی مشمول پرداخت هزینه خواهد بود.

انتقال رایگان فقط تا یک هفته پس از تاریخ خرید سرویس انجام میگردد. پس از آن مشمول پرداخت هزینه خواهد بود.

سرور اختصاصی و مجازی

با توجه به غیرقانونی بودن نصب و استفاده از تورنت در اروپا و امریکا، نصب و استفاده از برنامه های تورنت و یا دانلود فایلهای تورنت ممنوع میباشد.

سرورهای مجازی و اختصاصی به طور پیش فرض به صورت مدیریت نشده ارائه می شوند، بنابراین مدیریت و کانفیگ سرور و رفع عیب نرم افزارها و وب سایتهای موجود بر روی آنها بر عهده کاربر خواهد بود. مگر اینکه سرویس مدیریت سرور به صورت جداگانه تهیه گردد.

سرویس مدیریت سرور بر روی سرورهای ویندوزی ارائه نمی گردد.

سرورهای اختصاصی و مجازی دارای ضمانت استرداد وجه نیستند. لذا لطفا پیش از خرید از متناسب بودن مشخصات سرور با نیازتان اطمینان حاصل کنید.

کاربر موظف است قوانین استفاده از سایر خدمات ماهان هاست را در استفاده از سرورهای اختصاصی و مجازی نیز به کار بندد.

در صورت عدم توجه به هر یک از قوانین و یا سوء استفاده از منابع سرور و یا عدم پاسخگویی به موقع به ایمیلهای اخطار و Abuse، سرویس خاطی مسدود خواهد شد.

هزینه تمدید سرور اختصاصی می بایست حداکثر تا 48 ساعت پیش از تاریخ انقضای سرور پرداخت گردد، در غیر اینصورت به منزله لغو سرویس تلقی خواهد شد.

مفاد و محتوای این توافق نامه ممکن است تغییر کند. بنابراین کلیه کاربران مادامی که از خدمات ماهان هاست استفاده می کنند لازم است همواره مفاد توافق نامه را مورد توجه قرار دهند.

آخرین بروزرسانی: مرداد 1401