آموزش نصب وردپرس شبکه

 در این مقاله نحوه نصب وردپرس شبکه یا اصطلاحا وردپرس چند کاربره (Wordpress MU) بر روی هاست لینوکس را خواهیم آموخت. وردپرس شبکه همچون یک سیستم وبلاگدهی به کاربران شما این امکان را میدهد که در سایت شما وبلاگ ایجاد کنند.

1. ابتدا وردپرس را نصب کنید. (جهت نصب وردپرس میتوانید به مقاله ی آموزش نصب وردپرس مراجعه نمایید).

2. پیش از ایجاد وردپرس شبکه، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که مسیر وردپرس همان نشانی وب سایت شما که در بخش مدیریت وردپرس معرفی شده است می باشد و نیز مطمئن شوید که پورتی غیر از 80 و 443 استفاده نمی شود. (در بیشتر موارد نیازی به نگرانی در رابطه با پورت ها نیست)

3. پس از کسب اطمینان از مسیر وردپرس، به سراغ ایجاد وردپرس شبکه می رویم. ابتدا مطمئن شوید که وایلد کارد فعال است. در صورتی که از این مورد اطلاع ندارید، میتوانید از شرکت هاستینگ خود بپرسید و در صورت فعال نبودن، از آنها بخواهید که Wild Card را برای شما فعال کنند. (اگر خرید هاست را از ماهان هاست انجام داده اید به بخش پشتیبانی هاست تیکت ارسال نمایید)

4. فایل wp-config.php را توسط یک ویرایشگر نظیر NotePad باز کرده و خط زیر را در آن کپی کنید (پیش از این کار یک کپی از فایل wp-config.php تهیه کنید تا در صورت بروز خطاهای احتمالی، بتوانید تنظیمات قبلی را دوباره جایگزین کنید):

 

define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

 

5. به بخش مدیریت وردپرس وارد شده و به مسیر "ابزارها > راه اندازی شبکه" بروید و از میان گزینه های "زیر دامنه ها" و "زیر پوشه ها" یکی را انتخاب کنید.

در انتخاب این گزینه بسیار دقت کنید چون در آینده قابل تغییر نخواهند بود و برای تغییر آن باید از ابتدا وردپرس را نصب و تنظیم کنید.

6. فیلد های دیگر موجود در آن صفحه را با وارد کردن "نشانی سرویس دهنده"، "عنوان شبکه" و "نشانی ایمیل مدیر" پر کرده و دکمه "نصب" را فشار دهید.

7. در مرحله بعد، طبق توضیحات پیش بروید. ابتدا یک پوشه به نام "blogs.dir" در مسیر پوشه wp-content وردپرس بسازید. توجه کنید که این فایل باید توسط سرویس دهنده قابل نوشتن باشد.

8. فایل wp-config.php خود را باز کرده و دستوراتی که خود وردپرس به شما میدهد را در بالای خط

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

به آن بیافزایید.

9. در بخش بعد، دستوراتی که وردپرس در اختیار شما قرار میدهد را در فایل htaccess. موجود در فولدر اصلی وردپرس، اضافه نمایید.

10. در پایان، یکبار از بخش مدیریت وردپرس خارج شده و دوباره وارد شوید (بهتر است قبل از ورود مجدد، Cache مرورگر خود را پاک کنید) . اکنون وردپرس شبکه شما فعال شده است.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

آموزش نصب وردپرس

جهت نصب وردپرس مراحل زیر را طی کنید:   1. آخرین نسخه وردپرس را دانلود کرده و بر روی فضای هاست...

امن کردن وردپرس

در این مقاله سعی شده است چند راه کلی جهت افزایش امنیت سیستم وردپرس شرح داده شود. امن کردن وردپرس...