بار دیگر تحریمهای بی رحمانه بر علیه کشور عزیزمان موجب شد که شرکت ریسلو، یکی از رجیسترارهای ثبت دامنه های بین المللی که ماهان هاست و بسیاری از شرکتهای هاستینگ ایرانی نماینده آن بودند ارائه سرویس به کاربران ایرانی را متوقف کند. این موضوع تازگی ندارد و پیش از این در سال 2013، شرکت ریسلرکلاب نیز در اقدامی ناگهانی و خودسرانه، مشتریان ایرانی را تحریم کرد.

با این حال پیرو گفتگوهایی که با شرکت ریسلو صورت گرفته است، دامنه های ایرانی محفوظ خواهند بود و هیچ یک از دامنه ها از دست نخواهد رفت و به گفته شرکت ریسلو،دامنه های ایرانی تا 12 ماه آینده می توانند در ریسلو باقی بمانند ولی امکان تمدید آنها وجود ندارد. بنابراین از بابت از دست رفتن دامنه ها جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

ولی از آنجا که دیگر امکان تمدید دامنه ها در ریسلو میسر نیست، از شما کاربران عزیز تقاضا داریم حداکثر تا تاریخ 27 آبان 1396 اقدام به تمدید دامنه ها کنید. همچنین پیرو اطلاعیه جدید ریسلو، قیمت ثبت و تمدید دامنه ها از تاریخ 27 مرداد 1396 افزایش قابل توجهی خواهد داشت لذا توصیه میشود پیش از این تاریخ اقدام به تمدید نمایید.

در حال حاضر مذاکراتی با چند رجیسترار معتبر صورت گرفته است که امیدواریم بزودی قرارداد با یکی از این رجیسترارها قطعی شود و امکان ثبت و انتقال دامنه ها در رجیسترار جدید میسر گردد.

لازم به ذکر است دامنه های آی آر مشمول این تحریمها نیستند. بنابراین نیازی به تمدید پیش از موعد دامنه های آی آر نیست.

همچنین اخباری شنیده میشود که متاسفانه عده ای سودجو که گاها شرکتهای فعال در زمینه هاستینگ هستند، با سوء استفاده از این مساله و انتشار شایعات، ایمیلهایی جهت ایجاد نگرانی در کاربران و ترغیب آنها به انتقال دامنه به شرکت خودشان ارسال میکنند و در تلاش هستند تا از این تحریمهای ظالمانه کاسبی کنند. چنانچه چنین ایمیلی دریافت کردید، موضوع را به پشتیبانی ماهان هاست اطلاع دهید تا از طریق مراجع قانونی پیگیری و با آنها برخورد لازم صورت گیرد. توجه داشته باشید که دامنه های بین المللی به دلیل اینکه از قوانین بین المللی پیروی میکنند، در هر رجیستراری که ثبت شوند – چه امریکایی، چه اروپایی و چه آسیایی- همانطور که پیش از این نیز دیدیم، همواره در تیر رس تحریمها هستند و هیچ شرکتی نمیتواند تضمین کند که یک رجیسترار هیچ گاه کاربران ایرانی را تحریم نخواهد کرد.


به روز رسانی:
قرارداد با رجیسترار جدید بسته شد و از این به بعد کلیه سفارشات ثبت دامنه در رجیسترار جدید انجام خواهند شد. کاربران عزیز لازم است حداقل یک ماه مانده به انقضای دامنه های خود نسبت به تمدید اقدام کنند. هزینه تمدید صرف انتقال دامنه خواهد شد.
همچنین با توجه به احتمال افزایش قیمت تمدید دامنه توسط ریسلو، توصیه میشود تمدید دامنه ها را به روزهای پایانی واگذار نکنید.


به روز رسانی:
ریسلو هزینه تمدید کلیه دامنه ها را برای کاربران ایرانی دو برابر کرده است به همین خاطر به زودی تمدید دامنه ها در ریسلو متوقف خواهد شد. کاربرانی که هنوز اقدام به تمدید دامنه های خود نکرده اند هر چه زودتر نسبت به تمدید اقدام کنند. همانطور که پیش از این عنوان شد، هزینه تمدید صرف انتقال دامنه خواهد شد به شرطی که حداقل یک ماه مانده به انقضای دامنه تمدید انجام شود.


به روز رسانی:
تمدید دامنه از ابتدای مهر ماه در ریسلو متوقف خواهد شد. لذا پیروز اطلاع رسانیهای مکرر گذشته، دامنه هایی که منقضی و یا نزدیک به انقضا هستند تضمینی برای انتقال آنها وجود ندارد. لطفا حداقل یک ماه مانده به انقضای دامنه نسبت به تمدید اقدام کنید. توجه به این مورد برای جلوگیری از از دست نرفتن دامنه بسیار حائز اهمیت است. پس از تمدید دامنه، درخواست انتقال را به واحد پشتیبانی ارسال نمایید و تا پایان انتقال دامنه پیگیر باشید.

این اطلاعیه به روز خواهد شد
Tuesday, July 25, 2017

« برگشت